AABF İNANÇ KURULU

UNUTMADIK UNUTMAYACAĞIZ:       19.12.2018

Maraş dinmeyen acıların çığlığına bir yenisinin eklenmesi ve acıların sürekliliğidir.

1978 yılının Aralık ayında gerici faşist çetelerin kanlı elleri maraş’ta yaşayan Alevilerin can’larına uzandı.

Ülkeyi ortaçağ karanlığına çekmeye çalışan şer odaklarının önceden planlayıp uyguladıkları bu katliam asırlardır Aleviler üzerinde süreklilik kazanmış baskı, zülüm ve katliamların bir parçasıdır. Maraş son olmadı. Zülüm Çorumda, Sivast’ta, Gazi’de devam etti.. Bu katliamlar Ülkenin tarihine kazınmış kara bir leke ve insanlık suçudur.

Dersim’in, Maraş’ın, Çorum’un, Sivas’ların bir daha yaşanmaması için birlik olmamız en öncelikli görevimizdir. Bunu başarmanın yegane yolu  ‘’Yol bir, sürek binbir’’ diyerek inancımıza sahip çıkmak, Aleviler üzerinde yoğunlaşan asimilasyon ve yok etme politikalarına karşı amansız olmaktır.

Unutmayalımki. Son dönemlerde içerden ve dışardan gelen saldırıların hepsi bir odaktan yönetilmektedir. Sadece yöntem ve figüranları değişiktir. Amaç bölmek, parçalamak ve hegomonyaları altına almaktır.

Ülkede bir Alevi Sunni çatısması yaratmak isteyen karanlık güçlerin emellerini boşa çıkaralım.. Demokrasiden, laiklikten, barıştan yana olan bütün kesimlerle el ele verip…

Ağıtları umuda dönüştürelim..

Her katliam bir insanlık suçudur. Bu Dünya hepimize yeter. Yeterki barış, dostluk ve kardeşlik olsun. AABF İnanç kurulu olarak nerden gelirse gelsin her türlü terörü kınıyoruz.. Din, dil ve ırk’lar ayrımının yapılmadığı, saygının, sevginin ortak değer olacağı bir dünyada insanca bir arada yaşamak uğruna. Şahı Merdan Ali’nin dediği gibi…

’Bin kere mazlum olsanda bir kere zalim olma’’

Pir H.Bektaş Veli’nin, Mevlana’nın, Yunus Emre’nin höşgörüsünü yeryüzünde egemen kılalım..

AABF İNANÇ KURULU