10 Aralık 2020 günü Aleviler için tarihe altın harflerle yazılacak olan bir tarihtir. Bugün Almanya’nın NRW eyaletinde alınan karar AABF´nin 30 yıllık bir mücadelesinin son halkasıdır. Bu karar ile Alevilerin hakları anayasanın teminatı altına alınmıştır. Kendi vatanımızda bizlere verilmeyen inançsal haklarımızın göçmen olarak geldiğimiz ülkede yasal güvence altına alınması saltanat dincilerine verilmiş en iyi cevaptır. Bütün Alevilere hayırlı uğurlu olsun.

Bu karar Alevileri, Alevi dostlarını sevindirip gururlandırırken, Ebu Süfyan zihniyetinin mirasçılarını, ne olduğu belli olmayan, derin güçlerin adamı her dönemin döneği, yağlı sofraların müdavimi, boynuna lanet halkası asılmış bilinen iblis’leri rahatsız etmektedir.

Nedendir kanlı ellerin, ağulu dillerin, köhnemiş gönüllerin, bunca yalanları, iftiraları, feryatları, AABFye saldırıları…

Bu karanlık zihniyetin hortlatmak istediğini geçmişte Dersim’de, Maraş’ta, Sivas’ta, Çorum’da, Gezi’de, Gazi’de yaşadık.

Emevi zihniyetinin günümüzdeki temsilcilerinin ve yeminli tercumanlığını yapan taşeronun emelleri kursaklarında kalacaktır ve Ulu Pir’in kelamı ile diyoruz ki:

Yürü bre Hızır Paşa
Senin de çarkın kırılır

Aleviler Hak olanın yanındadır. Şah-ı Merdan Ali’nin adaletinin, barışın, dostluğun ve kardeşliğin hakkın, hukukun yegane temsilcileridir.

AABF bütün kurumları ile bir bütündür. Saldırıları boşa çıkartacak ve boyun eğmeyecektir.

AABF İnanç Kurulu olarak, karanlık zihniyetin AABF´ye, kurumlarına, kurum başkanlarına yaptığı hakaretleri şiddetle red ediyoruz. Şer odaklarına karşı, kazanılmış haklarımızı korumaya, birliğimizi ve beraberliğimizi pekiştirmeye, Alevilerin sesi, soluğu olmaya devam edeceğiz.

Bu yolda Şah-ı Merdan Ali yardımcımız, Boz atlı Hızır yoldaşımız olsun

AABF İnanç Kurulu Başkanı Müslüm Kaya