KURBANINIZ HAK İÇİN OLSUN ERENLER..
Arafatta kurban kessem yedirsem
Hac kurbanın kabul oldu dedirsem
Pir aşkına su doldursam su versem
Mürşide varmadan yoktur çaresi.. Kul Himmet
SEVGİLİ CANLAR..
Asl olan nefsini tığlamaktır. Her türlü vesveseden Pir-u pak olmaktır..
Nefsten arınmış, kini, kibri, bencilliği, ayrıştırmayı redetmiş bir inancın mensupları olarak Bir ömür boyu kendimize kılavuz eylediğimiz halka hizmet Hakka hizmettir düsturu ile bu anlamlı günlerde sevgiyi, dostluğu, paylaşımı daha da öne çıkarmalız..
Kurban, mana olarak Hakka yakın olmaktır.. Hakka yakın olmak halkın rızalığından geçer.. Bu gök kubbenin altında hoş bir seda bırakmak istiyorsak bu rızalığı almamız gerekmektedir.. Bu rızalık ağlayanı güldürmek, yıkılanı kaldırmak, döküleni doldurmak, dost eli olup muhtaç olana yetişmektir.. Bu güzel günler bir araya gelmenin, barışmanın ve dayanışmanın, insanlık için güzel şeyler yapmanın da bir vesilesi olmalıdır..

SEVGİLİ CANLAR..
Pandemi nedeni ile zor bir süreçten geçiyoruz.. insan sağlığı bizim için ön plandadır.. Sağlık kuruluşlarının belirlediği kurallar önemle dikkate alınarak Cemevlerimizde eğer şartlar uygun ise !!! Çerağ uyarılıp Kurban erkânı yürütülmelidir… Bu konuda cemevi yöneticilerimiz ve İnanç hizmeti yürüten canlarımız duruma göre bir karar vermelidirler..
İnancımızda Hakikat babında Kurban “canım kurban, tenim tercüman”dır. Benlikten arınıp, Hak ile aradaki perdeyı kaldırmak, yakın olmaktır.. Bu anlamda İllaki bir hayvan tığlamak şartı yoktur.. Hak için, hane halkının rızalığı ile verilen her lokma makbuldur..
Kurban lokmalarımızı !!! Doğal affetlerde, şavaşlarda zarar görenlere, Eğitim gören gençlerimize, insanlık yararına hizmet eden, gelecek nesillerimize yaşanır bir dünya için emek veren kurumlara, Bu zor koşullar nedeni ile maddi sıkıntıda olan cemevlerimize lokmalarımızı bağışlamalıyız..
Şahı-Merdanın adaleti, Hünkar Bektaşı velinin höşgörüsü yeryüzünde hakim olunca insanlık için hergün bayramdır.
Bayramın Dünya halklarına Barış ve Huzur getirmesi dileğiyle…
Hakk-Muhammet-Ali Kurban Lokmalarınızı kabul eylesin.

AABF İNANÇ KURULU