Değerli Canlar !
Sizlere daha önce hazırlayıp sunduğumuz, İnançsal ve kutsal günlerimizi belirleyen takvime göre, bu yıl  Kurban Bayramı 16 Kasım  2010   tarihlerine rastlamaktadır.
Yüzyıllardan beri günümüze kadar süregelen inanç ve geleneğimize göre, Kurban Bayramı toplumumuz için çok önemli olup, merkezlerimizde toplumsal olarak kutlanacaktır.
Yol ve Erkân’ımız gereği kurban Erkanın’da  , dargınlar barıştırılmalı, lokmalar paylaşılmalıdır. Hastalar, yaşlılar ziyaret edilmelidir. Dedesi olan merkezlerimizde, dedeler ve analar bu hizmeti üstlenmeli, dedesi olmayan merkezlere bu konuda yardım edilmeli. Analar ve dedeler tarafından, Bayram Erkân’ı esnasında, Kurban tarihi ve geleneği hakkında topluma bilgi verilmeli; toplumda birlik ve beraberlik sağlanmalıdır. Yapılacak Bayram Erkân’ı başlangıç saati  Almanya geneli Alevi Kültür Merkezlerimizde   sabahleyin 8.30  olarak  önceden üyelere bildirilmelidir. Yer ve zaman ugun değilse  başka bir saat   içerisinde’de yapabilirler.
Kurban Bayramı Erkanı birinci gün yapılır. Lokmalar ise birinci günden dördüncü güne kadar verilebilinir.Özellikle  bugünde  kurban bağışlarınızı  ,Alevi Kurumlarımıza  ,Burada ve Türkiyede  inşaatı devam eden ,Cem evlerimize  yapmanızı ,Bir öğrenciyi okutabilmek için bağışlamanız kurban kesmek kadar kutsaldır .
Bu anlamda tüm Alevi Kültür Merkezleri üyeleri ve diğer bütün canların Kurban Bayramını   içtenlikle kutlar,  Hakk ’dan birliğimizin, dirliğimizin daim olmasını niyaz ederiz.
AABF İnanç Kurulu
Başkan,
Cafer Kaplan