AABF İNANÇ KURULU                                   11.07.2017

Deyişlerimizdeki,Nefeslerimizdeki, gülbanglarımızdaki,gönlünümüzdeki ve vicdanımızdaki     Hak Muhammed Ali,yi yazınıza koymazsanız bu toplum size  inanmaz.

Hacı Bektaş,ta kurumsal yapıların dışında kişilerin kendi düşüncelerini açıklama yada deklarasyon diye topluma yönelik açıkladıkları metin bizleri temsil etmemektedir.

Elbetteki Türkiyede Devlet tarafından inancımıza yönelik yapılan asimilasyonları, belirli Cem ev lerinde yapılan erkanlardaki yozlaşmayı dile getirmek herkesin ve hepimizin hakkıdır.

Bu eksiklikler yerine, Alevi inancının ortak değeri ve temeli Hak Muhammed Ali, Pir İmam Hüseyin, Hallacı Mansur, Nesimi, Pir Hünkar Hacı Bektaşi Veli ,Pir  Sultan Abdal  Şah Hatayiler ,Yedi ulu ozanlar yok sayılırsa bu düşünce iyiniyet taşımaktan daha çok  inancımızın değerlerine yönelik yok etme planıdır asla bu planı kabul etmiyoruz.

Cami Cem evi Projesine karşı çıktığımız gibi bu tür açıklamalarada karşı çıkıyoruz.

Bu deklarasyonu dile getirenlerin Muharrem ayında ,Pir İmam Hüseyinin yasını tutuğumuz günlerde, Cem evlerinde yaptıkları  hizmet göstermelik olduğunu ortaya koyuyor.Tarihlerdir erkanlarımızda ve nefeslerimizde, manevi haz alarak yaptığımız ibadetlerimizde yol  ulularımızın söyledikleri sözler rahberimiz ve kılavuzumuz olmuştur.

Pir Sultan’ım, Hak Muhammet Ali’den,
Tâ ikrârım vardır Kalû Beli’den.
Şefaat umarım güzel Veli’den,
Muhammet Ali’yi sevdim okurum.

Kimler ne söylerse söylesin,hangi açıklamayı yaparsa yapsın, Kalu beliden  beri ikrar verdiğimiz ulularımızla  yolumuza devam edeceğiz. AABF inanç kurulu olarak  bu açıklamaya kesinlikle katılmadığımızı, doğru bulmadığımızı  belirtmek istiyoruz.

Hak Muhammed Ali , Pir Hünkar Hacı Bektaşi veli, Boz Atlı Hızır  hepimizin yardımcısı olsun.

Aşk-ı Niyazımızla

AABF İnanç Kurulu