DEĞERLİ CANLAR

KURBAN BİR RIZA LOKMASIDIR,                                                     13.08.2018

HAKKA YAKIN OLMAK, HALKA YAKIN OLMAKTAN GEÇER..

Bayramlar, sevginin, dostluğun ve Barışın en güzel örneklerinin sergilendiği, insani güzel duyguların ön plana çıktığı özel günlerdir.

Bu özel günleri! Dostluğun ve kardeşliğin pekişeceği, dargınlıkların ortadan kalkacağı, kinin, nefretin değil sevgi çiçeklerinin hoyratça açacağı güzel günleri yeryüzüne egemen kılacağımız gelecek için  toplumda birliğin ve dayanışmanın harcı haline getirmeliyiz.

Hak için, Hakka daha yakın olmak için önemli olan hakk olanı yapmaktır, Hakkın mekanını her türlü vesveseden arındırıp Benliği, bencilliği terk ederek bireylerin, toplumun, İnancımızdan olsun olmasın hiç bir ayrım gözetmeksizin tüm halkların Barış ve kardeşlik duyguları içinde yaşamaları uğruna harcadığımız bütün emekler ve verdiğimiz bütün lokmalar kutsaldır.

Hak yolunda, Hakka adadığımızı muhtaç olana ulaştırıp bayramı, toplumsal birliğe ve dayanışmaya bir  yol yapmalıyız.

Bayram süresince cem evlerinde yolumuzun kuralları dahilinde Kurban erkânı yürütülmeli, Konuyla ilgili aydınlatıcı bilgler verilmelidir.

Kurban’da gaye illaki kan akıtmak olmamalı, Lokmalarımızı yöremizde bulunan cem evlerimize veya cemevlerimiz aracılığı ile gerekli yerlere  bağışlamalıyız.

Şah-ı Merden Ali’nin dediği “Çocuklarınızı yaşadığınız çağa göre yetiştirin’’ söyleminden ilham alarak, özellikle maddi zorluklar nedeni ile öğrenimini yapamayan cocuklarımıza yapacağımız her maddi destek bizleri Hakka daha yakın kılacaktır.

Kurban bayramının! Bütün acı ve göz yaşlarının son bulmasına, Dünya halklarının barışına, özgürlüğüne ve dayanışmasına vesile olması dileklerimizle…

Hak-Muhammed-Ali  Kurbanlarınızı kabul etsin

AABF İNANÇ KURULU ADINA

MÜSLÜM KAYA