stolberger Str. 317.  50933 Köln..Tel: 0049-2 21-94 98 56 – 0    Fax: 0049-221-94 98 56 – 10   E-Mail: info@alevi.com

Bankverbindung  Kölner Bank eG    Konto Nr.: 459 270 000     BLZ:         371 600 87       Amtsgericht Köln -VR 12063

AABF İNANÇ KURULU

25.yılında SİVAS

YÜRÜ BRE HIZIR PAŞA.

SENİNDE ÇARKIN KIRILIR.

Alevi inancı Yaratandan ötürü cümle varlık alemine sevgi ile yaklaşır. İnancının temelinde sevgi vardır. Alevi inancı Hakk olanı sevmektir, Eşitliktir, Özgürlüktür, Barıştır, kardeşliktir.

Akıldır, İlimdir, İrfandır. Ortaçağ karanlığının köhnemiş düşüncelerinden kurtulmanın mutlak ilacıdır ilim.

İlim karanlıkları aydınlatandır, Aydınlıktan korkanlar Sivas’ta aydınlığı ateşe verdiler.

Dinci gerici yobazların Allahu-Ekber nidaları eşliğinde bir bayram havası içinde Madımak otelini ateşe vermeleri insan sıfatına bürünmüş mahlukların yarattacağı vahşetin bir göstergesidir. Bu gözü dönmüş yarasa sürüsünün kendi atalarından devr aldıkları bir mirastır. Sivas’ta yaşananlar  Ebu suud’un fetvaları, Yavuz’un, Kuyucu murat’ların katliamlarının bir devamıdır.

2 Temmuz 1993 Sivas katliamı, tarihsel süreç içinde Alevilere yapılan katliamlardan sadece bir tanesidir.

Ellerinde Bağlamasından, Dillerinde Deyiş’inden başka birşeyi olmayan, hak’tan, Hukukta’tan, özgürlükten gayrı bir istekleri bulunmayanları Dünya kamuoyunun gözleri önünde diri diri yakmak tarihe kara bir leke olarak yazılmıştır.

Bizler ne Kerbela’da Şah Hüseyin’i, ne Mansur’u, Ne Banazlı Pir Sultanı, nede Dersim’de Seyyit Rıza’yı unuttuk…   SİVAS’IDA UNUTMAYACAĞIZ.

2 Temmuz günü her türden gericiliğe  karşı bir mücadele günü olmalı. Bütün cemevlerimizde Sivas şehitlerimiz anılmalıdır.

ÇERAĞ’IMIZI Baskının, zorun, katliamların olmayacağı, bütün insanlığın Barış, dostluk ve kardeşlik içinde yaşayacağı bir Dünya’ya olan özlemmimiz için uyandıracağız..

AABF İNANÇ KURULU

02-07-18